Fantasy povídky

Některé z kousků na této stránce jsou skutečně velmi staré, a kvalita tomu taky odpovídá. Jiné je zase hůř označit za fantasy, ale... ale myslím si, že je to jedno. Hlavní je, že se u čtení člověk pobaví. Já jsem se u psaní bavila velmi.

Praha, první republika. Prádlo je postarší sňatkový podvodník, bývalý kasař a překupník, a kde kdo ho kryje. Lojza je kasař, kterému se moc nedaří a Prádlo si na něj zasedl. Tonča je prostiutka, která chodí s Prádlem, ale miluje Lojzu a zkrátka neví, co chce. Robin Houska je prostě debil a Žanina... Žanina je Cikánka, která se jen tak ničeho nezalekne a ze všeho nejradši krade kroupy.
A nebo vůbec ne?
 Podivné panoptikum hříšných lidí města pražského se utká s nejpodivnějším soupeřem: bytostí z fantasy světa, která se podobně jako ET snaží dostat domů, ale místo toho zamíchá osudy výše zmíněných, rozpoutá chaos a běsnění a bůh ví, jak to dopadne...
Zkrátka, další povídka z řady osudů Kouzelnice, co je napůl člověk, napůl drak, ale tentokrát ztroskotá ve světě, kde  se kouzlit nedá a  musí si poradit jinak. A jo, je to fan fikce na Hříšné lidi městra pražského.
Psáno: 2015
Toto je příběh, co jsem použila jako soutěžní povídku, ale k velkému údivu, jak svému tak svých přátel a fanoušků, jsem neuspěla. Zkrátka, většina vesmíru nemá žádný smysl pro humor a nedokáže ocenit nové, ujeté nápady. každopádně... V našem příběhu se setkáme s novými hrdiny - s Kouzelnicí, co je napůl člověk, napůl drak, s Ondrou, co ho zajímají typy pecí a pečení buchet, s Lancelotem, co by si přál být vrchním vyšetřovatelem a s podlým bratrancem Ruprechtem, co chce ovládnout svět, nebo království, nebo co to tam vlastně mají.... do toho záchrana princezny, boss fight.., vlastně bucht fight... a další podivnosti, na které jsme u mě zvyklí.

Je to poměrně typické fantasy, nebo spíš parodie na pohádková klišé. Pro někoho to může být těžko stravitelné, jako lepek, ale hlavní je se u této povídky zasmát a pobavit, ne filosoficky rozebírat do detailu.

Psáno: 2016Tento příběh jsem začala psát v době, kdy mi bylo asi tak 13 let. No... někdy kolem roku 2001-2002, přesně nevím... prostě, kdysi dávno. Původně měl být úplně jiný, vlastně jediný, co zbylo, je zlý hrabě a jeho hodné dvojče a závěrečný souboj. V "původní verzi" měla být kouzla, epická bitva a podobné věci, ale nakonec jsem se usnesla, že tenhle příběh bude lepší bez draků, kouzelníků, válečníků a mimozemšťanů. Berte to jako "komorní drama", něco jako divadelní hru, jako romantickou povídku... ovšem, s komickými prvky a absurdními dialogy. Není to tak epické jako jiné příběhy, ale co, změna musí být.
Ani jsem pro tento příběh neměla vymyšlený název. Tehdy se to jmenovalo nějak jako "Dobrodružné dobrodružství Ywy Nechiie v minulosti" nebo tak nějak podobně objevně. Takže tenhle název jsem vymyslela den před tím, než jsem povídku nahrála na web.

Nelze to klasifikovat jako fantasy, ale zakládat extra kategorii pro jeden příběh se mi nechtělo. Možná, že až bude podobných povídek víc, vymyslím pro to extra kategorii. Zatím se to ze všech kategorií, co tu mám, jeví nejblíž k fantasy.

Psáno: 2013

Příběh mladé ženy, která musí zachránit svět... s pomocí čtyř přátel, kteří jsou neskutečně rozdílní a hloupí, a vůbec... Nebude to snadná věc. Jeden odmítá spolupracovat, druhý je neskutečně nešikovný, dalšímu není rozumět ani slovo a ten poslední, víc než okolní svět ho zajímají lesy a ženy.... nuže, je to fan fiction inspirované populárními postavičkami ze seriálu Metalocalypse. Odehrává se to ve fiktivním světě plném Vikingů, Elfů, Trollů, Bojovníků... Epický nářez prokládaný humorem, pořádnou porcí krve, oplzlostí a kouzly.

Jeden z novějších počinů. Vypůjčila jsem si postavičky z Metalocalypsy, takže jde vlastně taky o fan fiction, ale příběh je můj vlastní. Pár lidem se to dokonce i líbilo a pobavili se, takže to zřejmě zase tak špatné nebude.

psáno: 2014


Můj nejstarší počin na tomto webu. Kdysi, když mi bylo 18, jsem propadla Pánovi prstenů. Praktiky jsem nedělala nic jiného, než na filmy koukala pořá dokola, byla jsem zamilovaná do Aragorna, opatřila jsem si rozšířenou verzi, tehdy z DVDpůjčovny, no retro mazec, to si dnešní mladí ani nedokáží představit...
Ywa Nechiie byla moje první, a nejdéle fungující, alter ego. Podle ní se taky jmenuje tahle stránka. Z nostalgie se mi to ani měnit nechce. takže prosím, buďte schovívaví k této fan fikci. Měla jsem prostě mánii, že jsem vzala nějaký příběh, vložila tam nemehlo Ywu Nechii a nechala děj plynout tak, jak původní autor zamýšlel, s tím rozdílem, že se tam motala Ywa Nechiie.  Někomu se to třeba může líbit.

Psáno: 2007