Tento příběh se, jak jste jistě zjistili z nadpisu, odehrává ve světě Star Treku. Konkrétně v době TOS (The Original Serie), prostě... jak byly ty staré, hodně staré díly se Spockem, Kirkem atd., ze 60. let. Hodně lidí na to držkuje, že kulisy jsou hnusné, Shatner hnusně hraje, Spock má hnusné uši, Enterprise je pověšená na lankách, co jsou vidět a je vidět, jak tím hejbaj lidi... ano, a pak se natočí nové filmy, v současnosti, taky s Kirkem a Spockem, a lidi zase nadávají, že půlka filmu není vidět, protože tam pořád něco blejská, odráží se světlo, furt tam něco svítí, a je div, že na můstku něco viděj a nenarážej do sebe, díky těm otravným odleskům... ale to je fuk. V TOSce žádné odlesky nejsou, a v tomto příběhu taky ne, ale jestli chcete, můžete si je tam domyslet.

Ale abych to neprotahovala... u psaní tohoto příběhu jsem se inspirovala trochu filmem Galaxy Quest. Skupinka legračních individuí je náhle vržena do "skutečného" vesmíru a na jejich bedrech leží záchrana... záchrana čehokoli, ale v první řadě, záchrana vlastních krků.V tomto příběhu se o tom něco dozví hlavně Kyle, nadšený trekkie, a Siera, podivínka s mečem. Kapitán Kirk se zamiluje a Spock... no, to se dozvíte sami.
Další inspirace byla starými díly právě z TOSky. Určitě tam najdete nějakou podobnost, a to není náhoda, protože se náhody nedějí. A to ani v případě padajících kamenů, co pobijou nepřátelské emzáky a hrdinům nezbývá nic jiného, než na to nevěřícně zírat a připsat si úspěch kamenů na svůj účet, a pak se tím chlubit.

Takže... tady jsou kapitoly povídky, co se odehrává v budoucnosti z let dávno minulých.

Běžný začátek

Naprosto nečekaná návštěva

Až po uši v kaši

Zaseknutí

Je to fascinující

Růže a chodby

Uvězněni v retro budoucnosti

Nečekaný útok

Xelixův rozkaz

Já nejsem Siera

Už zase?

Spojení myslí

Bojovníci a šašci

Boss fight

Gandalf?

Nikdy nic nekončí...