Kapitola 3 – Až po uši v kaši           

        Když se probral, byl na stejném místě, jen to tam vypadalo trochu jinak. Kyle byl možná expert na výbuchy, ale bylo mu nad slunce jasné, že žádný výbuch nezpůsobí to, že místnost, která byla před tím opuštěná a polorozpadlá, se stane obývanou a nerozpadlou.
  
     Bylo to furt to samé místo, ten samý generátor zkázy, ty samí lidi, co se povalovali kolem (všichni v jednom kuse), jenže ten stůl tam před tím nebyl, a ta věc, co na něm zběsile pípala, tam taky nebyla.
  
     Další se probrala Siera. Vzdychala, mnula si naražené čelo a třásla Davem. Pak se koukla na stůl.
  
     „Co to tam tak pípá?“
  
     „Já nevím…“ fňuknul Kyle a pokusil se postavit, „áá, moje hlava, jau…“ Siera se zvedla a došla ke stolku. Pípající věc vypadala podobně jako starý, odklápěcí mobil. Tak ho prostě zvedla.
  
     „Uhm, haló?“ zeptala se.
  
     „Tady Enterprise,“ ozval se ženský hlas z nemobilu, „měli jsme menší poruchu s transportním paprskem. Jste v pořádku?“ Siera netušila, co je Enterprise, a transportní paprsek, ale to nebylo nic neobvyklého, protože ona si málo kdy uvědomovala svět kolem sebe. Prostě jen tak proplouvala a snažila se mít se  prima.
  
     „Eh. Ano, jsme v pořádku, jsme tu všichni. Dejte nám minutu, musíme se vzpamatovat, trochu to… házelo.“
        
„Potvrzuji. Enterprise konec.“ Ženská položila. Siera se koukla na Kylea a pokrčila rameny.
  
     „Mlela ňáký blbosti. To je vaše kámoška, ta Enterprise?“
  
     „Cože?“ vyskočili Dave, Kyle a Trixie na nohy a ignorovali bolesti, „Enterprise?“ Dave vytrhl Sieře věc z ruky.
  
     „Ooooh můj bože!! Komunikátor ze Star Treku!“
        „Co je Star Trek?“ zabručela nechápavě Siera, jejíž znalosti Sci-fi končili proběhnutím kolem televize, když uháněla útočit na ledničku nebo nadávat bráchovi, ať to ztlumí.
  
     „To je seriál,“ vysvětloval Kyle, „Kapitán Kirk! Spock! Uhura! Sakra, jak.. jak jsme se tu vzali?“ Siera chvíli studovala zeď a pak řekla:
  
     „Jo, Star Trek… koukal na to otec kdysi… nějakej seriál ze 60. let… ale jako ty herci už musej bejt mrtvý, ne? Nebo se tu natáčej další díly?“ Nikdo jí nevnímal, všichni zkoumali okolí. Siera se začínala nudit a navíc měla hlad. Doufala, že lidi ve Star Treku mají něco k jídlu.   
        „Co se to děje?“ zeptala se po chvíli, protože kolem ní začaly blikat a zářit světýlka, „hele, vám se to děje taky?“ koukala na svoje ruce a nohy, „nechte mě, ať mě to nechá!“
  
     „To je transportní paprsek!“ radoval se Kyle, „transportují nás na Enterprise!“
  
     „Jo ale co tam budeme dělat?“ panikařila Trixie, „nejsme vědci!“
  
     „Budeme improvizovat,“ ušklíbla se Siera, rychle smířená se situací. To ona uměla, rychle se vyrovnat se situací. Její život byl plný podivných zvratů, tak si zkrátka z ničeho nedělala hlavu.

Pak místnost zmizela a objevila se zeď.