Kapitola 2 – Naprosto nečekaná návštěva

        Po chvíli bloudění v útrobách elektrárny našli nějaký moc divný přístroj. Brejlili střídavě do knížky, na přístroj, a zase do knížky… a došlo jim, že je to rozvodna elektřiny, již nefunkční. Pravděpodobně. Dave skříň později překřtil na generátor zkázy, protože to zní víc hrozivěji. „Skříň zkázy“ nikoho nevyděsí, leda osoby, co se chtějí dostat do Narnie.
  
     „U všech galaxií,“ zahuhlal Dave, „generátor zkázy vypadá věru hrozivě.“Když se snažil působit vážně, mluvil strašně staře a Kyle měl občas dojem, že mluví s vrstevníkem Abrahama Lincolna.
  
     „Rozvod elektřiny,“ odpověděla Trixie znuděne (už jí hry kluků tolik nebavily, jako kdysi), „máte doma taky. Ale menší a vypadá… jinak.“ Kyle přikývl, „podíváme se dovnitř tý věci…“
        Chvíli tam nad něčím bádali, spojovali drátky, připojovali na ně staré mobily a prostě dělali všechny ty různé pseudovědátorské věci a cítili se děsně důležitě a vzrušeně. Takže si ani nevšimli, že je chvíli už někdo pozoruje. Až po chvíli Trixie zbystřila.
  
     „Kluci,“ pravila přiškrceně, „někdo nás sleduje.“
  
     „Aha, a jak to víš?“ zeptal se poněkud nepřítomně Kyle.
        „Asi narušení Síly,“ odvětil Dave.
  
     „Ale ne. Tamdle stojí a kouká na nás.“ Všichni se otočili a čekali, že tam bude policista. Místo toho tam stála nějaká holka. Mohla být o něco starší než oni, celkem… no, hezká,  jen možná tu a tam nějaký sklon k tloustnutí – lehce zřetelná druhá brada, břišní faldík, ale když to člověk nijak nezkoumal, ani si toho nevšiml. Jinak měla dlouhé, zrzavé vlasy, a jakýsi „bojový úbor“ – černý nátělník, černé šortky, černé kanady, ve kterých jí jistě bylo vedro, opasek s kapsami, a na zádech z nějakého neznámého důvodu meč. Železný, středověký meč.
  
     Tvářila se velmi pobaveně.
  
     „Snažíte se ovládnout svět?“ zeptala se.
  
     „My, ééé, my, totiž,“ vysvětloval zaujatě a srozumitelně Kyle, „no, tady todle je prostě…“
        
„Prostě takhle,“ pomáhal mu Dave. Kyle se na něj osopil.
        „Neskákej mi do řeči!“ Dívka k nim přistoupila.
  
     „Siera,“ řekla, „Siera von Stern. Byla jsem si tu zaběhat a cvičně zašermovat.“ Dave naprázdno polkl.
  
     „Netušil sem, že se to tady v elektrárně bude hemžit holkama s mečem.“ Trixie si ho přísně přeměřila.
  
     „A vodkdy jedna holka způsobuje hemžení?“
  
     „Dost!“ rozkřikl se Kyle, vůdčí osobnost všemi couly, „prostě, Siero, jen tak… jen tak tu bádáme nad tímhle… generátorem zkázy,“ rozmáchl se a ukázal na přístroj, ze kterého trčely dráty a staré mobily, které tam kluci přidrátovali. Siera pozvedla obočí.
  
     „Na rozvodnou skříní? A co se stane, až to zapnete? Vybouchne svět? No, i když si myslím, že to spíš jen zasrší, ozve se rána a my se pekelně leknem.“
  
     Kyle jí začal vysvětlovat, teda spíš se o to pokoušel, co to udělá, jako že nejspíš nic, a Dave začal datlovat do mobilu a hledal Sieru na Facebooku. Takovou hezkou holku si nesmí nechat ujít. Navíc má meč, a vypadá, prostě vypadá jako někdo ze Zaklínače, jako z Pána prstenů, kdyby si vzala takovou tu zbroj, místo toho černýho co má… uá.
  
     Našel i její osobní web, tak si stránku pro jistotu uložil, aby si jí mohl prohlížet i v případě, že se mu někdy, někde stane, že bude offline. I když je to krajně nepravděpodobné.
  
     Co ovšem naše parta a její nová kamarádka nevěděli je, že se schylovalo k bouřce. K ohromné, epické, fascinující a kulervoucí bouřce. Nebe škrundalo a hlučelo, jako kdyby Thorovi někdo ojel starou, mraky se stahovaly, lidi se podvědomě krčili. Vítr foukal a lidi, co zrovna dobarvili své trávníky, se rozčilovali, že jim je déšť smyje. Zkrátka, vypadalo to, že přichází apokalypsa, ragnarok, koncert Dethkloku a útok Sithů dohromady.
  
     „No musíš to zapnout,“ vysvělovala Siera Kylovi, „aby to fungovalo. Jinak nezjistíš, jestli to funguje."
       
„To je logický,“ postavila se Trixie na Sieřinu stranu, „páka na zapnutí je támhle.“
        Kyle a Dave se zarazili. Jo, jedna věc je vloupat se někam, kde nemaj co pohledávat a hrát si tam, ale druhá věc je pouštět se do věcí, co už jsou trochu velké sousto, a spustit ten krám bylo velké sousto.
  
     Jenže kluci jsou kluci. Postav před kluka hezkou holku (nebo něco, co holku připomíná) a tadá, máte prakticky tupého robota na dálkové ovládání (kterým je ta holka). Nemyslím si, že to Siera myslela nějak špatně, spíš byla zvědavá, no a Kyle se najednou přistihnul, že kráčí k páce s nápisem „power“ a stlačuje jí nahoru.
  
     Asi by se nic nestalo, ten krám by jen zasršel a pak pšouknul, jenže venku se rozpoutala bouře. A jeden z blesků, co Thor házel kolem sebe jako divý, zasáhl elektrárnu.
  
     Zasršelo to, pak se ozval ohlušující výbuch. Pak všechno zčernalo, protože se Kyle praštil a omdlel.