Kapitola 13 - Bojovníci a šašci

        Vyšoupli je ven do arény. Kromě Jima. Sieře se nechtělo šaškovat, jako tím chci říct, rvát s se strážnými, pokoušet se jim vyrvat Jima a hulákat jako blázen, že z něj šašek nebude. Jenže Jim se začal přetahovat, další strážní odtahovali Kostru, Spocka a Kylea a jí se tam nechtělo jen tak stát. Rozběhla se k Jimovi, ale hnedka spadla na zem.
  
     „Co se tam válíš?“ ječel Kyle, „zachraň kapitána!“ Dívka se pokoušela vstát, ale nešlo to. Nemohla se pohnout.
  
     Opatrně…
  
     Mohla se hýbat. Jenže jakmile udělala prudký skok směr Jim, tak na páteři, kde měla čip, já to začalo hrozně pálit. Zavyla a uprostřed skoku spadla na zem.
  
     Dej mi čas, pomůžu ti, ale nepůjde to hnedka…
  
     „Dělej, ty tajemnej…. Blbečku!“ řvala.
  
     „Ano,“ ozval se Xelix, který si myslel, že je to na něj, „můžu tě ovládat. Mám podobný čip, ale primární. Ty zase sekundární. Při snaze pomáhat svým přátelům to začne bolet.“
  
     „Bolest mě nezastaví,“ zasupěla Siera přes rudý háv bolesti, „menstruuju každej měsíc, a to bolí jako kráva!“
  
     Jenže mezi tím, co se válela na zemi a řvala na Xelixe a tajemnou bytost nějaká moudra o menstruaci, tak stráže odvedli ostatní. Zůstala ležet na podlaze a cítila se blbě. Jak má bojovat v takovémhle stavu?
  
     Vstala a dopotácela se do arény. Zjistila, že pajdá jen tak ze zvyku – vůbec nic jí nebolelo. Dostala svůj meč, jen o něco vylepšený, a ostatní taky dostali meče. Kyle na ten svůj zíral jako na něco, k čemu se neví modlit, nebo to urychleně zahodit a schovat se pod nejbližší stůl. Kostra měl monokl, protože se před tím hádal se strážemi, a tak byl usměrněn. Spock vypadal smířeně se situací.
  
     „Já jsem tady!“ ozval se Kirkův hlas. Siera se za ním poplašeně otočila, až málem zakopla.
  
     „JIME!“
  
     Jim byl v aréně kousek pod stropem, v silovém poli.. Ostatně on tam ani strop nebyl nijak vysoký, ale pod ním byla Xelixova lóže.
  
     „Pusťte našeho šaška!“ mocně zadul McCoy. Pak se rozhlédl, udělal „ehe.. teda..“ a ještě mocněji, nicméně omluvněji, dodal: „chci říct kapitána! Pletete mě!“
  
     „Bojujte, nudíte mě!“ zvolal Xelix. Sieru zase začalo pálit. Bolest ji dopalovala a dostávala se jí do mozku.
  
     Jenže pak to začalo být horší. Skrze bolest slyšela Xelixovy příkazy a nemohla odmítnout. Začala mít dojem, že tenhle den je v jejím mozku víc provozu jak na náměstí: nejdříve ten záhadnej, pak Spock a teďka tendle.
  
     Přistihovala se, jak běhá, skáče salta, rozmachuje se mečem, a Spock se snaží chránit Kostru a Kylea.
        Kyle byl úplně zmatený. Siera v tom brnění vypadala skvěle a s mečem to uměla. Bojovala jako superhrdina – jen mu poněkud vadilo, že se ohání proti němu. Ale nebál se, protože po jeho boku bojoval Spock a chránil mu život. Z druhé strany Kostra. Jen škoda, že Kirk byl nahoře nucen žonglovat míčky, nebo co to tam vyváděl.
  
     Už by to mělo být lepší
  
     Ozvalo se v Sieřině hlavě. Prudce dopadla na zem a supěla.Z čela si stírala krev a uhnula před Spockem, co se po ní oháněl mečem.
  
     „Sakra nech toho!“ okřikla ho.
  
     „Siero, už jsi… v pořádku?“ Spock sklopil meč a s obavami jí sledoval.
  
     „Hhhh… na nějakou chvíli, asi… rychle, chh… s… dých…“ Funěla a válela se po zemi. Spock, Kyle a Kostra na ní vykuleně koukali a nechápali, proč se chová jako magor.
  
     Zato Xelix se rozčiloval. Už ji nemohl ovládat, ať dělal, co dělal. Dívka pořád vzadu na hlavě cítila menší bolest, ale bylo to něco jako když si vymáčknete beďar.
  
     „Xelixi, mám nápad!“ řekl najednou Jim, „nech bojovat mě proti tvému nejlepšímu bojovníkovi, a když vyhraju tak nás všechny pustíš!“
  
     A když prohraju?“ vyjednával Xelix.
  
     „Tak ti budem všichni sloužit.“ Xelix souhlasil, že jo, a poslal je si odpočinout. Skupinka vedená Spockem se v cele setkala s uříceným Jimem, co měl mazaný plán.
  
     „Až toho chlapa vyřídím – nebo on mě – „dáte se na útěk“, vysvětloval Jim.
  
     „Kapitáne – „ chtěl něco Spock namítnout, ale byl zamítnut.
  
     „Teď ne. Musíte se odsud dostat, probíjet se, najít komunikátory – „
  
     „Kapitáne – „ snažil se Kostra, ale Jim jen zvýšil hlas.
  
     „Nejsem si jist, jesli Xelix dodrží slovo. Vraťte se sem pak s celou flotilou, a najděte tu mysl – „
  
     „Kurva!“ naštval se Kyle, „celou dobu se ti snažíme říct, že tu Siera není!“