Kapitola 6 - Rozkaz

 

            „Co jsem to udělal…“ hořekoval Anakin, „je ze mě sprostý vrah!“ zpytoval svědomí, „navíc dupu po mrtvolách… Ywa Nechiie bude řádit, až se dozví, co se stalo jejímu manž…kamarádovi…“

            „Ups, já nechtěl, ale jinak to nešlo,“ vykrucoval se Sidious. Pak dodal: „Nyníííí, můůůj novýý učednííííku, je na čaaaaseee, aby galaxxxieee poznaaaalaaa sííííííílu sithůůůůů.“

            „No, to jo, ale proč mluvíte tak legračně, mistře?“

            „Eer... ono to nezní strašidelně?“ divil se Palpy.

            „Ne, vůbec ne.“ Anakin na něj koukal jako na exota. Palpy chvíli něco promýšlel a pak řekl:

            „Nemáš na vybranou, můj nový učedníku. Jediové tě už mezi sebe nepřijmou, a é, jaxi přestanou existovat. Takže, já si tě vezmu pod má ochranná křídla. Poklekni, můj synu… ale né tak, copak jsem nějaký Alláh… jo, tak je to správně. Nuže. Stáváš se nyní lordem ze sithu a dávám ti jméno… Ne, Darth Aštar ne, takže Darth Vader!“

            „To Aštar znělo líp,“ zahuhlal novopečený Vader.

            „No a teď, když jsem Sith, prozradíte mi, jak mám oživovat lidi?“

            „Ou, moje skleróza!“ předstíral Palpy stařeckou demenci, „já ti zapomněl říct, že on mě to nikdy nenaučil. Musíš na to nějak přijít sám, ale nejlepší bude nepřibližovat se k tvé manželce se zbraněmi, ostrými předměty a už vůbec ne se šípkovými růži. A teď úkol číslo jedna. Běž do chrámu a znič všechny jedie, co tam jsou. 501. Legie ti pomůže.“

            „Ale pane, to je spolek lidí, co mají kostýmy a promenádují se před jinými lidmi, k čemu mi budou?“

            „Aeer, chyba v matrixu, já myslel MOU 501. Legii… běž a znič jedie.“

            „Smím se zeptat proč? A nechci slyšet žádný Proto, že to řikám!“ odporoval Anakin.

            „No tak hele. Já ti to vysvětlím, ale pak už žádné kecy, ano?“ a tak mu vysvětlil, proč vlastně založil imperium. Nastane pravý čas, kdy se to dovíte i vy.

            Anakin pak odešel. Sidious zvedl holofon.

            „Veliteli? Proveďte rozkaz 69!“

            „Pane, rozkaz 69 je hromadné… eh…“ Palpy zrudl a zašermoval rukou.

            „Ou… fakt na tý mojí skleróze něco bude. 69 počká. Takže 666. Order 666, je to tak?“

            „To by sedělo, pane.“ Sidious spokojeně pokýval hlavou, vypnul holofon a sedl k počítači, aby rozeslal hromadný holo-mail všem senátorům a svolal je k mimořádnému zasedání. Todle bude muset vysvětlit, ale vysvětlí to rád.

 

            Ki-Adi Mundi se svými jednotky právě dorazil ke krystalové jeskyni, kde se skrývala krystalicky čistá vodka. Ki žertovně zamával mečem, zaječel „do útokůů“ – velice se on i jeho muži těšili na tu pařbu – ale najednou zjistil, že běží docela sám.

            „Hele, nechte těch konin, ano? Jdeme na párty… co to děláte… proč míříte na mě… že vy jste začali s chlastáním beze mě? Co to ď – proč po mě stř….“

 

            Ploo Kon se vznášel nad Naar Shaadou a hvízdal si nějaký valčík. Náhle zjistil, že po něm někdo střílí.

            „Hej, co to děláte? Spletl jste si směr, komandére?“

            „Myslím že ne. Nikdy se nepletu.“ Odvětil komandér a dál pálil. Ploo se otočil, aby na komandéra ukázal vstyčený prostředník, ale jak se nekoukal na cestu, odněkud se vynořil sloup a Ploo do něj v plné páře vrazil.

            „To je teda magor, on se zabije sám“, okomentoval to komandér a odletěl pryč.

 

            Aayla se svými jednotkami pochodovala po Felucii. Cítila se smutně, s Kitem s něco stalo, a vůbec se něco děje… zastavila a koukala se na ptáka, co byl na nebi. Pak se sehnula na zem, a utrhla kytku. Nad hlavou jí proletěly střely. Nechápala nic, proč najednou střílí, ale Síla jako by se zatemnila. Tak se narovnala – a najednou zjistila, že je podivně duchovitá a její hmotné tělo leží na zemi, pod salvou palby z blastrů.

            „A kurva, to bylo rychlý…“

 

            „Rozkaz 666!“ řekl Nemův pobočník Lux. Všichni se zastavili.

            „No tak hej, co se děje?“ otočila jsem se, ale viděla jsem, jak na mě všichni míří svými puškami.

            „To má být co? Vzpoura? Chcete zvýšit plat?“ vztekám se.

            „To je rozkaz 666.“ Řekl Lux, „zničit všechny jedie a jejich pomocníky.“

            „No prima. Já se jen tak nedám…“

            „PALTE!“

Vykouzlila jsem obranný štít a couvala dozadu. Ale ouha, byla tam zeď. Vlastně dvě zdi, co tvořili roh. Jsem v pasti.

            „Dost!“ křikl Nemo, co se vrátil z WC, „dost, já sám. Ywo Nechiie, pojď do lodě.“ Nasadil mi pouta. Nic jsem nechápala.

            „Vy ostatní, zůstat!“ nařídil. Když jsme došli do lodě, řekl at jsem zticha. Pak zvedl holofon a promluvil k Palpymu: „je mrtvá, pane.“

            „Výýýborně.“

Pak se zase vrátil ke mně. „víš, měli jsme rozkaz zabít všechny jedie, ale já jsem se nepovedl. Měl jsem ho zakodovaný, ale ted ho nemám, protože jsme přišel na to jak ho odblokovat, a hlavně alkohol ve mně vymazával všechny přeprogramované rozkazy… vědět to někdo, tak mě nechají zabít, proto jsem se pořád choval jako idiot a přitom jsem si zachraňoval kůži a i vám ostatním… jsem o dost inteligentnější než ostatní klony, byli mi strašně z toho jak jsou všichni něco jako droidi, až na to že vypadají jako já. Proto jsem si nechal narůst vlasy, barvil jsem si je, nechtěl jsme s těmi lidskými stroji na zabíjení mít nic společného… no nic moc mluvím… Takže, myslím že bude nejlepší, když tě ted někam odvezu do bezpečí a sám zdrhnu. Co myslíš?“ Koukala jsem na něj a můj mozek šrotoval a zpracovával, co jsem se právě dozvěděla. Byla jsem z toho těžce v šoku.

            „Eaaammm… Bude to tak nejlepší. Vezmu si svoje civilní oblečení a půjde to.“

            „Kam tě mám odvézt? Já sám se asi někam zdechnu a budu tam normálně žít.. jak říkám, jsem hodně poruchovej a když sem zjistil, na co jsme vlastně byli, tak se mi to ani trochu nelíbí. Jako mě se zabíjení nikdy nelíbilo…“  teď měl zrovna hipické období, ale je možné že to všechno myslel vážně.

            „Hele, Nemo, zavez mě k Padmé do  jejího apartmánu. Já doufám že bude živá..“

            „Jasně, ale jsi si s tím jistá, že chceš zrovna tam, na tvym místě bych volil nějakou zapadlejší oblast. Co odjet se mnou?“ navrhoval.

            „Né, já cítím, éé, to zní blbě, tuším že ještě budu mít nějaký úkoly… „ Nemo pokrčil rameny a odvezl mě do apartmánu Padmé. Pak jsme se rozloučili, a Nemo i se svou lodí odfrčel do neznáma.

            Bude mi dost chybět.

Zaklepala jsem na sklo, ale uvnitř nikdo nebyl. Nechtělo se mi zevlovat venku přede dveřmi u přistávací plošiny, tak jsem sklo pomocí kouzel rozbila a vešla dovnitř. Nikdo tam nebyl. Znuděně jsem se posadila do křesla a jen tak zevlovala.

            Nikdy jsem neměla Padmé ráda. Ona to věděla a myslela si, že je to proto, že si Anakin za ženu vybral jí a mě za sestru. Né, tím to nebylo ale já jí při tom nechávala. Bylo to díky tomu, že děsně plýtvala, vodou a světlem, a vůbec, k jídlu si dala třeba jen hrušku ale co se u toho zašpinilo nádobí… a nebo pořád musela mít nové šaty a její švadleny se mohly strhat. Pch. Já s Agenem jsme ve volných chvílích tiskli na recyklovaný papír, aby lidi ve válečných dobách šetřili a nebo jsme rozdávali hladovějícím jídlo a šaty z dobročinného bazaru, kam ona nepřispěla ani stuhou. Ona pořádala hostiny, a podobně. Vymluvit jí to nešlo, nebo jsem se o to ani nepokoušela. Stojí uplně jinde na společenském žebříčku – bývalá královna a nyní senátorka proti pomocnici jediů.

            No to je jedno. Prostě jsem teď seděla v křesle a nudila jsem se.

 

Yoda byl na kashyyku. Když se ho kloni pokusili zabít, chtěl jim vysvětlit, aby toho nechali, ale zvyk byl silnější a on oba zabil. Uvědomil si to až chvíli poté. Potom se rozloučil s wookii a vracel se na Coruscant rozhodnut, že zničí Palpyho.

           

            Palpy zatím svolal sněm senátu. Poslal všem hromadný mail, ať e dostaví – proto Padmé u sebe nebyla.

            „Takže vás tu vítám!“ skřehotal, „ mám pro vás několik změn… pozitivních změn. Ale i jednu špatnou. A tou je, že můj obličej je zohavený a nikdy nebudu moct vyjít ven odhalený. Musím se teď skrývat.“

            „Óóóóch!“ óchnul dav senátorů. Palpy se zatvářil tragicky ale bohužel se to minulo účinkem protože pod kapucí nebylo nic vidět.

            „A za vinu to nesou jediové!“

            „Ááááách!“

            „Skutečně. A nejen to. Zradili republiku a chtěli převzít vládu. Proto ta válka. Já jsem zatím dělal vše proto, abych toto vleklé utpení ukončil…“

            „Námitka!“ zvolala najednou mladá senátorka Mon Mothma, „moje záznamy zní trochu jinak, pane premiére, podle všeho za tím stojíte vy, když jste přece sith, tak válka byl jen vaše zástěrka…“

            „To říká kdo?“ zavrčel Palpatine, „není to náhodou hlas někoho, kdo bude za chvíli mrtev?“ pak mu došlo, že by si neudělal dobré jméno, kdyby začal masakrovat senátory. Tak jen dodal: „dobře, né mrtev. Ale plat máte snížený už teď.“ Pak si přestal Mon Mothmy všímat, ostatně znechuceně odešla.

            „Takže proč tu jsme… Chci vám oznámit že zakládám… prvnííííí… galaktickéééééé… impéééériuuuum!“

            „Jóóóóóóóó´!!!!!“ Zajásaly davy. Všichni začali tleskat, dupat, odněkud začalo znít We Will Rock You a všichni dupali do rytmu.

            „Večer bude velká pařba v Opeře!“ hulákal Palpy, „všechno platím! Setkáte se i s mým novým učedníkem, Darth Vaderem.“

            „Mám dotaz,“ zeptal se jeden senátor z planety Holand, „Vader je v naší řeči Otec. Víte to?“

            „No jasně, že vím. On je otec, já jsem matka. Vy jste naše děti. Galaktické imperium je jedna velká rodina.

            Ale teď k tomu proč jsem imperium založil. Za několik desítek let na naší galaxii přijde pohroma ve tvaru nezranitelných vetřelců, co nejsou vidět v síle. Proto tyhle opatření. Jediové by nebyli k ničemu a vetřelci by je tak jako tak zničili. Nač jim platit ze státní kasy. Naše armáda bude mít železné vybavení, protože železo tyto vetřelci neovládnou. Máme plány na speciální stanici, co bude moct ničit celé planety.. co to říkám: celé flotily těchto vetřelců. Takže jen doufám, že se neobjeví nějaký… ubohý zemědělec co mi svým traktorem zničí celé imperium!“ všichni zase začali tleskat a provolávat Palpymu slávu. Ano, oběti se podávat musí, to všichni věděli. Ale Palpy z toho měl blbý pocit, že mu to stejně nevyjde.

            „Tomu se říká dělání zla ve jménu dobra,“ prozradila Padmé ve své lóži Bailu Organovi, „a když se to dělá takhle, je z toho vždycky jen zlo. A účel světí prostředky? No jsem zvědavá, jak to ve finále dopadne. Ale mam dojem, že cokoli jsem v životě dělala, bylo marný. Vemte si třeba takovou Ywu Nechii. Pořád mi nadává, že plýtvám vodou a elektřinou. Ona po sobě nesplachuje, nádobí nechá v dřežu dokud to nezačne hnít, dává lidem jídlo, po kterém všichni zvrací… dokonce sestavila takový strojek, na kterém nutila mladé padawany šlapat aby to dělalo elektřinu. No nic, postěžovat jsem si musela…“ Bail na ní zíral. Pak řekl: „hele.. běžte raději domů. Já půjdu varovat jedie. Čekáte dítě, tak se moc nerozčilutje…“

            „Jo, ale holofonoval mi vrátný, že podle kamer v mém bytě je Ywa Nechiie. Zase slyšet ty její přednášky. Určitě mi ten blázen zrecykloval šaty! To už taky několikrát udělala. Šlohla mi oblečení, rozkouskovala a pak ho rozdávala chudým.“ Bail nevěděl, co říct, tak jí jen poplácal a odešel pryč.
            Padme zamířila domů. Našla tam mě, jak mám ponořenou hlavu do fontánky a smutně si bublám.

            "No konečně jsi tady!" zaradovala jsem se, když mi vytáhla hlavu z vody, "málem jsem se už utopila. Hele - Anakin mi poslal zprávu,že je na Mustafaru. Musíme tam za ním letět, než udělá nějakou blbost... víš co se dneska všechno stalo?"

            "Ano, Palpatine vyhlásil imperium a prohlásil se císařem, jediové jsou mrtví, moc mě mrzí co se stalo s Agenem..."

            "Jak to víš? ty máš nějaký... nadpřirozený schopnosti?" vykulila jsem oči.

            "Ne... jen internet v mobilu. No co... Pojď, letíme na Mustafar."

            "Dobře, ale cestou se stavíme na benzínce, mam docela hlad a to jídlo co tady máš, se nedá vůbec jíst." Společně jsme se nalodily do Padméiny soukromé lodi a odstartovaly směrem náš konec.