Varování: Ano, jasně. Inspirovala jsem se nějakými skutečnými lidmi a... údajnými bytostmi. Ale jak tvrdím, tady veškerá podobnost končí, neberte to jako urážení kohokoli. Příběh je naprosto smyšlený a neslouží proto, aby z někoho dělal vola, maximálně tak z Péráka, ale ten si jako jediný nemůže stěžovat.

Na úvod se seznamme s postavami, co budou v našem příběhu vystupovat.

 Pérák – hlavní postava. Je jí něco kolem 25, dle jejích slov, není nejmladší a jsou, jak si bohužel všimla, mnohem hezčí a mladší holky. Po celý život se kolem motaly hezké starší holky kolem 20 a teď se zase motají hezké mladší holky kolem 20… alkohol, cigarety a zhýralý životní styl se na vzhledu taky začíná podepisovat…  No: Pérák má dlouhé rudé vlasy. Dle jejích slov, je to jeidná věc, co se jí na ní líbí. Prsa se jí nelíbí. Jedno má tak akorát, že když ho nacpe do podprsenky, vypadá to dobře, ale tomu druhému chybí tak dva centimetry. Nosí ráda výstřihy. Zato nesnáší sukně, protože jí vadí, jak o sebe pleskaj stehna.
Obličej… velký nos, mírně ustupující brada, snaží se maskovat make-upem… nejradši by nosila kuklu protože maskovaní hrdinové jseou sexy. Jednu si vyrobila, coby masku Péráka a cítí se v ní… jako Pérák.
Není tlustá. Spíš hubená. Ale nejradši by vypadala uplně jinak.
Povaha.. lakomá, vytahovačná, ráda lže a dělá se zajímavější. Občas bývá mírně nepříčetná a, dle jejích slov, pohybuje se na hranici zdravého a, ehm.. nezdravého rozumu.
Pokouší se vyrábět vynálezy, ale nejde jí to. Skoro ve stu procentech jí chybí peníze a znalosti čehokoli. Až jednou se jí konečně povedlo vykoumat speciální akcelerační péroboty a světe div se, našla i kontruktéra.

 Jim Clarkstone – hlavní moderátor pořadu Top Speed. Má výborný smysl pro humor a dokáže si dělat legraci sám ze sebe. Je mu přes padesát. Rok byl v cizinecké legii. Později vysvětlím, proč jenom rok a jak to, že mu to prošlo. Vyzná se v motorismu, autech, humoru, politice. Všestrannný talent. Do toho skvěle zvládá střelné zbraně, které při sobě neustále nosí.

 Jason June – další člen skupinky moderátorů. Je velmi pohotový, ví jak se v každé situaci zachovat. Z trojice Top Speed chlapců má asi nejchladnější hlavu. Nerad se hrne do věcí po hlavě, pokud mu to producent nepřikáže. Proto možná stojí trochu stranou – ale vždy je spoleh, že je to ten, co stojí v pozadí a ve finále vás vytáhne z kaše. Je mu přibližně tolik co Jimovi.

 Ronald Pigmond – přezdívaný Piggy neboli čuník. Ale vůbec jako čuník nevypadá. Je mu kolem 40, má delší vlasy a je posledním členem skupiny moderátorů Top Speed. Mezi jeho zájmy patří silná auta, bojové sporty a hlavně boj s obušky, které nosí neustále při sobě… teleskopické obušky. V bojových sportech je velmi dobrý, stejně jako v moderování a ve spoustě dalších dobrých věcech. Klaďas se vším všady.

 Arnošt – zvaný Noštík. Je mu 18 a je bratrem Péráka. Má hodně medailí, rád sportuje, řídí auta, baví se s přáteli… prostě taky strašný klaďas a příkladný hoch, protipól svojí lakomé a neschopné sestry. Má jí ale rád, tak plány jejích pérobot předal jednomu svému dobrému známému – a a tak díky Noštíkovi vznikly Péroboty. Taky pomohl sestrojit speciální čepele, co sestře zapůjčil, ale o tom se dočtete v našem příběhu.

 The Stig – záhadná postava z Top Speedu. Testovací jezdec. Jim tvrdí, že je to speciální mimozemšťan, ale každý ví, že tuhle postavu hraje spousta slavných jezdců a herců, co se občas odmaskují a je z toho skandál. Jenže je to tak ve skutečnosti? Pérák si to myslí, ale Pérák se často mýlí…

 Pan Xyllaba – záporák. Pan záhadný. Vede tajemnou farmaceutickou korporaci Xyllaba a pro dobro lidstva neváhá ničit cokoli a kohokoli. Jednou si ale ukousne opravdu velké sousto. Jenže jak zničit někoho, koho nikdy nikdo neviděl? A je to vůbec chlap? Nebo člověk? Více lidí? Xyllaba má velké zisky, mnoho personálu a velmi podivnou budovu kde sídlí…