Ashley Shepard – hezký a schopný voják, přibližně třicetiletý. Pochází z Ameriky, kde vystudoval vojenskou akademii. Léta sloužil v armádě a taky byl v Afghánistánu. Příkladný, poslouchající příkazy, avšak se srdcem na pravém místě. Je modrooký, tmavovlasý, a má spousty jizev a vypadá, jako by ho někdo přeškrtal, což mu jen přidává na atraktivitě. Jeho bývalou přítelkyní je Tatiana von Werewolf. Jeho výsledky v přijímacích testech byly jedny z nejlepších.

 

Mwamba Mwambahaw – Afričan asi tak v Arnoldově věku. Jeho nejlepší kamarád. Pochází překvapivě z Afriky, odkud utekl během vojenského převratu, protože jeho otec byl poražený kmenový náčelník. Uchytl se v americké armádě. Není moc v ničem dobrý, jediné, co mu jde, je držkování. Strašně rád čte fantasy, jeho oblíbenou knihou je Zaklínač. Výsledky v přijímacích testech byly... no, když to zprůměrujeme, tak prošel.

 

Stella Straciatella – rudovlasá odbornice na střelbu z kuše a odstřelovacích pušek. Ve 12 letech měla vystudovanou vysokou školu. Pochází z Itálie, ale léta žije v Americe. Chodila postupně s Ravenem, Mwambou a Ashem. Teď není známo, že by měla nějaký vztah. Je velmi příjemná.

 

Raven Wings – o něm nikdo nic neví. Je to ninja, oblečený v černém, nemluví a nikdy nebylo vidět, že by jedl nebo používal toaletu. Jeho tvář neviděl ani doktor (možná zubař) ale ani Stella, která se nakonec přiznala, že s ním nikdy nespala. Údajně je strašně znetvořený. Jinak je gentleman, a celkově oblíbený a milý společník, pro jeho vlastnost, že lidem naslouchá a neskáče jim do řeči. Problém je, že nepoznáte, jestli spí nebo vás vnímá. Neví se, co má za zájmy. Všichni ho viděli jen jak bojuje, trénuje, postává nebo posedává. Je známo, že má cukrovku.

 

Sheldon Kowalski – polský expert na počítače a fyziku, 25 let. Pokud je třeba se nabourat někam do systému, nebo něco naprogramovat, Sheldon je ten pravý. Je naprosto geniální, ne však fyzicky zdatný, jenže genialita jde ruku v ruce se šílenstvím, a tak je Sheldon jemně řečeno, mimo. Nejradši má Hvězdné války, Mass effect, Pána prstenů, Zeměplochu… Nesnáší Star Trek. Nikdy neměl dívku, protože prakticky nevnímá, že existují i ostatní lidé krom jeho a George Lucase.

Jeho matka byla fanatická katolička, on je silný ateista.

 

Hans Schnitzel – čtyřicetiletý německý pilot a řidič. Jeho děda léta létal s Luftwaffe, strýček byl dozorce v Osvětimi. Hans se od nich distancuje, ale rád vzpomíná na svou starou vlast. Jinak je to nekonfliktní, milý pán s licousy. Má rád řízky, občas si dá pivko a rád poslouchá Wagnera. Když startuje, pobrukuje si Jízdu Valkýr. Nejradějí létá s helikoptérou, které říká Schnitzelplán.

 

Jegor Iljič Stoličnyj – ruský expert na výbušniny neurčitého věku. Také zastává funkci kuchaře, ale většina jeho jídel obsahuje alkohol.  Je velmi milý a společenský, sice mu páchne z úst po vodce, ale ostatní ho mají celkem rádi. Kromě výbušnin se věnuje pálení vodky za zadním reaktorem v základně Bravehearts. Někdy své nepřátele zneškodní pomocí kombinace jídla a výbušnin – jeho vybuchující knedlíky jsou již legendární.

 

Pepa Novák – Český specialista na bůhvíco. Spíš taková holka pro všechno. Je mu kolem 30, pořád pije pivo a má židovskou matku. Nosí jarmulku a ponožky v sandálech. K Bravehearts se dostal díky multikulturnímu programu, kdy jim počítač vypočítal, že by měli přijmout žida a středoevropana. Pepa ovládá mnoho světových jazyků, jinak se pořád tak ochomýtá kolem a je to člověk, se kterým každý počítá.

 

Kapitán John Smith – černošský velitel této elitní jednotky. Kolem 40 let. Nesmlouvavý, nekompromisní, drsný, ale spravedlivý a smířlivý. Má rád jazz a kočky. Nejčastěji se věnuje administrativě, boji už jen okrajově.

 

Generál Ambrosius Hook – ředitel Bravehearts. Mírný běloch kolem 50 let. Tuhý a nezlomný, se smyslem pro spravedlnost a čest. Příkladový klaďas. Rád luští osmisměrky na záchodě. Místo levé ruky má hák, taky má pásku přes oko. Kdysi studoval v Čechách a chodil do Sokola.

 

A nyní, hlavní postava (tu jsem si zcela vymyslela, tedy, možná tam taky najdete paralelu s jinými postavamy, ale z G. I. Joe není)

Morte Branca. Podivná dívka, bez věku, vzhledově připomíná přibližně dvacetiletou ženu. Má dlouhé bílé vlasy po ramena, ofinu, světlou kůži, podivné oči a všude jizvy. Její minulost je temná, záhadná a smutná. Má nadlidské schopnosti, kterých bylo zneužíváno. Přesto je velmi milá a přátelská.Občas neví, jak v normálním životě fungovat, což vede ke komickým situacím. Během příběhu odkrývá, co je vlastně zač…