Lov končí (prozatím)

 

„Kde jen může být?“ Stella Straciatella zírala do dalekohledu, sedíc v Schnitzelkoptéře, co křižovala nebe nad Riem. Raven Wings si mimoděk sáhl na místo, kde míval svůj meč. Ash Shepard od Stelly vzal dalekohled a zazíral na noční Rio. Vtom k němu přiběhl Mwamba a dalekohled vytrhl.

            „Co je? Nevidíš, že se dívám?“

            „Hele, hele, támdle je karnevalovej průvod!“ vyřvával Mwamba, „podíváme se tam!“

            „Pódle mně je éto dóbry nápad,“ souhlasil Jegor.

            „Nejdeme na party, hledáme dívku, která je možná ve velkém nebezpečí!“ zpražila ho Stella.

            „Ale no ták, Stéla,“ zasmál se Rus, „némysli, že sem Idiót. Je vélka móžnost, že děvočka bude tam.“ Raven něco namítl, ale jeho znakové řeči nikdo nerozuměl, pravděpodobně jen on sám.

            „Tak jo,“ souhlasil Ash, „ale žádný očumování tanečnic! Hans, zaměř se nad průvod! Rio, těš se!“

            Rio se jistě velmi těšilo, ale co nás zrovna teď zajímá je, že i Rolling Stone se dovtípil, že nejlepší bude hledat v karnevalovém průvodu. Na rozdíl od Morte, Stone vrážel do tanečníků, schválně jim podrážel nohy a drcal do těch co byli na chůdách. Dělání naschválů ho sice zdržovalo, ale ne tolik, ale mezi krokodýlím lidem nezahlédl proplétající se postavičku na bruslích.

            „Mám tě! Z tohohle už nevybruslíš!“

 

            „Vidíš něco?“ zeptala se Stella Mwamby, který zíral do dalekohledu.

            „Jo, vidím! Jedný tanečnici spadla podprsenka, tamten chlapík zvrací, támdle se dalších pár tanečníků válí, protože je shodil Rolling Stone. Támhle sedí Madonna!“

            „Kde?“ vytrhl mu Ash dalekohled.

            „Támhle, na tý třetí tribuně zleva…“

            „Já myslím Stone! Ha, támdle je.. co je?!“ do Ashe strčil Raven co vzápětí vyskočil ven ze Schnitzelkoptéry.

            „Co to ten vůl dělá?“ nechápal Mwamba, „on je fanatik do Madonny? Sem nevěděl, že poslouchá nějakou hudbu… co zase? Co koukáte?“

            „Hans!“ zavelela Stella, „dolů! Rolling Stone! Jistě chce dopadnout tu dívku!“

            „Éto jisté, óna hódně spoléčneho s Werevolf!“ napadlo Jegora.

            „Taky si myslím…“ přikývla Stella, „soustřeďte se! Bacha na tanečníky! Skok!“

Synchronizovaně seskočili dolů. Zatímco Raven už upaloval směr Rolling Stone, tak Mwamba přistál na alegorickém vozu ve tvaru nosorožce, Ash tak tak minul žongléry, Jegor sebou plácl na vůz ve tvaru obří vodky a Stella omylem shodila tanečnici z vyvýšeniny na ptačím vozu. Lid začal pískat a tleskat, no a Rolling Stona to vykolejilo a otočil se. Dlouhý ohon  jeho vlastních vlasů ho plesk přes obličej.

            „Tfuj, pchh, zatracený vlasy… Ale ne.. Bravehearts!“

Morte taky zaslechla nějaký brajgl, tak se zastavila. Zrovna, když Stella doskočila na taneční vyvýšeninu.

            „Tady jsem!“ zamávala mečem a zamířila za ní. Uplně zapomněla na pronásledovatele, do kterého vrazila.

            „Ajta!“

            „Mám tě!“ zaradoval se Stone. Morte se po něm ohnala mečem, ale týpek děsně rychle tasil ten svůj a Mortin útok odrazil. Málem spadla dozadu, ale vybrala to, skočila salto a tak tak minula prchajícího tanečníka. V průvodu vznikl zmatek. Všichni křičeli, lidi panikařili, vznikla šílená tlačenice. Do toho Stone bojoval s Morte.

            V tu chvíli do boje zasáhl Raven Wings. Tiše se snesl na nic netušícího Stonea. Morte mu hodila meč a rozhořel se boj mezi dvěma odvěkými nepříteli. K Morte doběhli i ostatní.

            „Není čas!“ křičel Ash.

            „Policie je na cestě!“ Oznamovala Stella.

            „Háns! Sém s éroplánem!“ hulákal Jegor do vysílačky. Hans se přiblížil, zbylí tanečníci v panice prchali před ohromnou helikoptérou.

            „Ravene! Dořešíš to jindy!“ Zařval Ash. Mwamba mezitím popadl zírající Morte, vhodil jí do helikoptéry a skočil za ní. Pak podal ruku Stelle, Ashovi a Jegorovi a jako poslední se připojil Raven. Schniztelkoptéra se vznesla a nechala dole panikařící lid a naštvaného Rollinga, co hodil svůj meč na zem a dupal na něj.

            „No, aspoň víme, kde ta holka je… a teď, jak jí odtamtud dostat.“ Procedil zkrze zuby a dal se na útěk před přibíhající policií.

 

Jak to pokračovalo, ze dozvíte zde