Je to záhada

 

Nyní se přeneseme na jiné místo, na tajné místo, které je známé jako základna Bravehearts.

            „Takže vy říkáte, že zachránila Ravena, nechala auto zločinců spadnout do řeky, sebrala meč, zachránila kufřík s dokumenty a utekla?“ Vysoký postarší pán chodil sem tam po místnosti a hákem, co měl místo levé ruky, si mnul pleš.

            „Ano generále, říkáme vám to už po páté,“ ohradil se Ashley Shepard. Generál to pořád nepobíral a vrtěl hlavou. Pohledem přejel osazenstvo místnosti, co se skládalo z Stelly, Ravena, Sheparda, Mwamby, Sheldona a Pepy Nováka, co se kolem motal s koštětem.

            „Meč nevrátila?“

            Raven Wings zavrtěl hlavou.

            „Řekla něco o sobě? Třeba jak se jmenuje?“ vzdychl generál Hook. Stella Stracciatella se zamyslela.

            „Ne, pane, ale na konci něco vykřikla… Morte Branca, ale co to znamená, nevím.“

            „Znamená to Bílá Smrt,“ ozval se Pepa Novák, co kolem zrovna probruslil s koštětem, a zuřivě zametal, „Bílá smrt. Znám jen jednoho, kdo se tak jmenoval a ten je už x let po smrti.“ Hook se zatvářil lačně.

            „Mohli by být nějak příbuzní… Sheldone, prověřte to!“

            „To asi ne, pane,“ oponoval Novák, „on to byl finskej odstřelovač za druhý světový. Zabil nejvíc lidí ze všech odstřelovačů. Pochybuju, že by byli příbuzní. Neměl děti. A kdyby, tak ta holka, soudě podle toho co jsme mi říkali, je mnohem mladší. Mohla by to být vnučka… ale, ale neměl ani vnoučata!“ Pepa se do toho nějak začal zamotávat. Generál zakroutil očima a zeptal se zcela normálně se tvářícího Sheparda: „něčeho divnýho jste si všimli? Vzhled? Než Sheldon něco vypátrá, bude to chvíli trvat…“ se starostlivou tváří se pootočil k týpkovi, co zuřivě ťukal do počítače a pobrukoval si Imperial Marš.

            „No, pane, měla bílou kůži, bílý vlasy…“ vypočítával Shepard, „a Raven tvrdil, že měla i divný oči…“

            „Jak ti to mohl říct, když nemluví?“ Skočil mu do řeči černoch Mwamba. Shepard ho zpražil pohledem a pokračoval: „I já si všiml, když sundala brýle, že vypadá nějak divně.“

            „Co to tak může být zač?“ zeptal se Hook řečnicky.

            „Zaklínač, pane!“ vykřikl Mwamba a tvářil se nadšeně, „to bude zaklínač! Já věděl, že existují! Našel jsem Ciri! Boha jeho!“ nutno dodat, že Mwamba našel zalíbení ve fantasy knížkách, ságu o zaklínači zhltnul jedním vrzem.

            „Co? Zaklínačí sídlí kde?“ zbystřil Hook. Ostatní nevěděli, o co jde.

            „Na Kaer Morhenu, pane!“

            „Tak tam musíme!“ rozhodl generál.

            „Pardon, že vyrušuji ve vaší zcela jistě plodné a přínosné debatě, pane,“ ozval se Sheldon od počítačového stolku, „ale i přes to vaše vyřvávání, že mytologické postavy existují, jsem našel, po čem pátráme.“ Sheldon na něco klikl a na velkém plátně se objevila fotka bělovlasé dívky z Ria.

            „Někdo mazal veškeré stopy o její existenci,“ pokračoval Sheldon, zatímco dívka z obrazu všechny hypnotizovala pohledem zkrz brýle, „ano, máme fotky z bezpečnostních kamer, ale netušíme, o koho se jedná. V databázi není, není občanem žádného státu, nemá doklady… zkrátka, neexistuje.“

            „Myslíte, že za tím stojí Nilfgaard?“ zeptal se tiše Mwamba. Raven mu vyťal políček.

            „Au, pane, on mě mlátí, ať toho nechá!“ držkoval Mwamba.

            „Za tím bude stát náš odvěký protivník.“ Pravil generál, udělal dramatickou pauzu, odšoupl Sheldona od počítače, chvíli něco hledal, a pak se na plátně zjevila projekce stylizované rozzuřené vlčí hlavy z profilu.

            „Werewolf!“

 

Pokračování zde