Destrukce "DestroPlazy"

 

Bravehearts se zatím našli na cestě k Srdci reaktoru. Všichni byli vyjukaní, když spatřili Vévodkyni.

            „Ona je váš zajatec?“ zeptal se Ashley.

            „Ne… ona je s námi.“ Vysvětlovala Morte. „Dlouhý příběh.“

            „A krátká verze?“ chtěla vědět Stella.

            „Je to moje dvojče a zachránila mě.“ Všichni střídavě koukali na zakrvácenou Morte a Vévodkyni a hledali podobu.

            Kdyby si Vévodkyně sundala brýle, obarvila vlasy na bílo a dala žluté kontaktní čočky plus zesvětlila kůži, byla by to Morte jako přes kopírák.

            „Není čas na rodinnou podobu,musíme do Srdce!“ Zarazil zírající Bravehearts Sheldon. Všichni se sebrali a pelášili do centra baráku.

            Doběhli na kruhový ochoz.

            „Téda…“

            „Páne jo..“

            „Ty vole na kole!“

Byl to monumentální pohled. Střed reaktoru, měl kruhový půdorys, dole byl kruhový panel s konzolí a uprostřed zářící sloup zeleného světla, co stoupalo vzhůru, ke střeše mrakodrapu.

            „Paprsky na ovládnutí světa!“ hlesnul Ashley, „musíme se dostat dolů a vypnout reaktor pomocí kódů!“

            „Ne tak rychle!“ ozval se Destro. Všichni se otočili. Stáli tam Destro, Sestro, Boss a několik Werewolftrooperů.

            „Nás nezastavíte!“ řekli Ashley a Destro současně.

            „Co?“ řekli zase současně.

            „Neskákejte mi do řeči!“ vynadal mu Destro, „tady jsme u nás, takže tu mám první, a poslední slovo já. Takže: nedostanete se odsud živí. To vám garantujeme. Teda, kromě Prvního Experimentu. Ta se přidá k nám.“

            „Jmenuju se Morte Branca, plešoune!“ křikla Morte, a držela se na nohou z posledních sil, ale nedávala to na sobě vědět, „a jediný, kdo se odsud nedostane živý, budete vy!“ Sáhla Ashleymu do kapsy a vytáhla papír s kódy na zničení reaktoru. Pak seskočila dolů z ochozu. Elegatní salto se jí povedlo, ale dopad už tak ne. Spadla přímo na nos.

           "Uch.. zatracený nohy.. pardon..." dala si kódy do pusy a po rukou doběhla ke konzoli. Destro a Sestro na ní koukali jako na exota.

            "Něják nemůžu na nohy, nevšímejte si tohodle cirkusovýho čísla!" vysvětlovala. Pak se spustila na zem, vytáhla na konzoli a opírajíc se o ní, začala zadávat kód. Šlo jí to blbě, protože jednou rukou přidržovala papír a zároveň sebe a tou druhou psala.

            „Zastavte jí!“ zvolal Destro. Jenže místo zastavení Morte zastavili Bravehearts je. Rozhořel se boj. Werewolftroopeři padali z ochozu dolů, teda, byli shazování, a jeden z nich spadl do paprsku.

            „A do prdele!“ zaječela Sestro, „teď je to v háji! Všechno vybuchne! Rychle pryč!“          

            „Ne tak rychle!“ nesouhlasil Mwamba, Dostaneme vás!“ Rozběhl se za nimi.

            „Morte!“ vykřikla Stella.

            „Já dokončím to s kódem a pak se vrátím!“ Ťukala do klávesnice, „běžte! Běžte, nebo bude všechno marný!“ Stella se se slzami v očích otočila, a utíkala za prchajícími padouchy. Ostatní se taky loučili s Morte a vypadali smutně. Sheldon brečel.

            „Jsem ráda, že jsem tě našla,“ usmála se Vévodkyně, „nevím jak moc budu schopná nadále žít s nanoboty, ale už nikdy nechci nikomu ublížit. Srovnej to tu se zemí!“

            „Provedu!“ usmála se Morte smutně. Vévodkyně se rozběhla za ostatními, kteří zřejmě dopadli prchající padouchy, protože byl slyšet děsný řev, převládal v něm kvičivý hlas.

            Zbyl jen Raven. Seskočil dolů za Morte a chytl jí něžně za ruku.

            „Ne, Ravene, tohle musím dodělat já.“ Reaktor se otřásl a paprsek byl nestabilní. Počítačový hlas oznámil, že za minutu budou paprsky vypuštěny a pak dodal, že reaktor je na 80 procent nestabilní a hrozí výbuch.

            „Zachraň se, prosím…“ Morte měla slzy v očích, „udělej to pro mě.“ Do toho počítač oznámil, že porucha je na 85 procentech.

            Raven si stáhl masku a políbil Morte. Ta se od něj odtáhla.

            „Na, vem si todle,“ podávala mu medailon ze Zaklínače, „dal mi to teda Mwamba, ale je to jediný, co jsem kdy dostala a chci, abys to měl ty. Běž. Jo a… miluju tě. Nevím jestli ty mě, a asi mi to nikdy neřekneš, ale já tě miluju, a nechci, abys tu umřel. Zachraň se… prosím…“ Ravenovi se pryč nechtělo, a počítač nemilosrdně hlásil, že do odpálení zbývá půl minuty.

            „Běž!“ Raven se neochotně od Morte odlepil. Vyskočil na ochoz. Reaktorem otřásl otřesný otřes, Raven se zakymácel a vypadalo to,že se pro Morte vrátí, že si to rozmyslel, ale ta kolem sebe spustila silové pole. Naposledy se zkrz slzy podívala na Ravena. Stál na ochoze, v ruce držel medailon. Pak se otočil a rozběhl pryč.

            „Tak, teď Morte Branca hrdinsky zachrání svět! Pro to jsem byla sestrojená, abych zachraňovala svět!“

            Jako ve zpomaleném filmu stiskla poslední klávesnici deaktivačního kodu.

            „Poškození reaktoru 99 procent. Odpálení paprsku Ovládnutí selhalo. Prosím, informujte technického pracovníka o selhání reaktoru. Přeji hezký den.“

            Ozvala se série výbuchů, paprsek se rozzářil jako vánoční stromek a pak zhasl. Reaktor se začal hroutit. Světla u ovládací konzole zhasla a pak na ní spadl velký kus betonu.

 

Konečně konec