Zajatci reaktoru

 

Ashley a spol zatím čelili hordě dalších Werewolftrooperů. Bojovali s nimi statečně a nebojácně, ale bohužel nebyli nadlidi jako Morte Branca. Přesila byla velká. Když už se zdálo, že se budou muset vzdát, zhasla světla. Elektronické zámky cel se otevřely.

            „Óchutnéjte móji vódku!“

            „Donnerwetter, fy mě opraftu nasrat!“ Začala šílená řežba po tmě, provázena ruskými a německými nadávkami a popěvky. Když byl proud obnoven, leželi troopeři na zemi, a nad nimi se tyčil Jegor se zakrvácenou láhví od vodky a Hans s jakýmsi improvizovaným bodlem.

            Sheldon vyšel zcela klidně ze své cely, překročil několik záhadně padlých nepřátel a pravil: „na otázky a odpovědi není čas. Řeknu jen to, že nepřítel přecenil moje znalosti nanotechnologie a nezabavili mi zkratovací zařízení, které jsem nemohl použít ihned, protože jsem si ho ukryl v – „

            „Ano, Sheldone, není čas na vysvětlování!“ přerušila ho Stella, „ale je to geniální! Pepo, kde je Morte a Raven?“

            „Sem vám to řikal. Jdou vyřizovat svoje starý účty. Bejt váma, nerušil bych je, a šel hledat srdce reaktoru. Když máme ten Sheldonův anální vynález, půjde to hladce.“

            „Tydle dvě slova, anální a hladce, nevyslovuj v mojí přítomnosti, jasné?“ zpražil ho Sheldon.

            „Dost už, jste horší jak Mwamba při menstruaci!“ okřikl je Ash, „padáme!“

            „Jsem přímo tady! Ale jako bych tu nebyl!“ zlobil se Mwamba.

            „Jáko by se stálo,“ odvětil Jegor a dali se na cestu směrem, kterou na mapě vyznačila Stella.

 

Raven Wings a Rolling Stone byli v nejlepším. Bojovali, ničili vybavení reaktoru, to znamená zdi, kachličky, zábradlí, schody, lampy. Oba krváceli, ale nevzdávali se. Rolling pořád něco vykládal a Ravena z něj už bolela hlava. Chtěl ho zabít aby ty jeho projevy měl za sebou.

            Ravenovi zapípal náramek.   

            „Oh… jasně, posluž si,“ pravil Rolling Stone. Raven vytáhl inzulín a dal si dávku.

            „V pohodě, protože zabít někoho, když si píchá inzulín, pro mě není žádné vítězství, to by dokázal každej. Až budeš připravenej, řekni.“ Raven po chvilce přikývl, a boj se rozhořel znovu. Zkrátka… boj zuřil zuřivou zuřivostí, jiskry lítaly od mečů, od kachliček, až dobojovali na okraj jakési velké haly, která byla chráněná silovým polem.     

       To byl Stoneův podlý plán, ho tam dostat.

            „Koukej. Tam dole.“ Raven se koukl dolů a ustrnul.

            Uprostřed haly byla v jakýchsi silových poutech uvězněná Morte Branca. Pouta jí držela asi metr nad zemí, a co horší, kolem stáli Destro, Sestro, Vévodkyně a Boss a nevypadali, že jí jdou gratulovat.

            „Sleduj, když Destro stiskne takový tlačítko, tak jí to bolí!“ a opravdu, silovými pouty procházely silné elektrické výboje.“

            „Chtěj jí živou, ale jak jí znám, tak lepší mrtvá než s nimi. A přes to silový pole se tam nedostaneš.“ Ravenovi se napjaly svaly, ale v tu chvíli se mu do krku zarazilo něco ostrého. Vytáhl si to, a dvojitě viděl uspávací šipku, společně s Daknessem a střílečkou uspávacích šipek.

            „Sem tě nachytal na švestkách, starej brácho,“ posmíval se Stone, „koukáš na ženský a všechno jiný jde mimo tebe. Jupý!“ Raven ještě stačil střelit po Darknessovi, dokonce ho i trefil, ale pak se neudržel se na nohou. Victory mu vypadl na zem. Stone ho sebral a zastrčil za opasek. Zkontroloval Darknesse, vypadalo to, že je mrtvý. Pak zvedl Ravena ze země.

            „Sakra, je těžkej jako nosorož… slon, takle brzo dostanu kýlu.“ Hodil si ho přes rameno a dal vysílačkou pokyn Destrovi.

 

Co se teda dělo Morte Brance?