Před odletem

 

            Na základně Bravehearts se taky daly věci do pohybu.

            „Našel jsem moc podezřelou věc!“ oznámil Sheldon během jím svolané schůzky v konferenčním sále, kam se stáhli všichni členové Bravehearts, „zdá se, že Werewolf něco plánují. Našel jsem články, že se v Praze staví nový hotel, a že za tím stojí Werewolf. Pak jsem nelegálně pátral a našel nějaké informace, co budou pravdivé: Bezpečnostní systém v budově má na starosti agentura Sword, která, jak dobře víme, spadá pod Destra. Takže si myslím, a jistě nejen já, že Werewolf má v merku něco velkého.“

            „Je to past!“ ozvalo se z davu.

            „Ticho, Ackbare,“ okřikl ho Sheldon, „tady vám promítnu na plátno, co jsem našel. Toto je fotka té budovy v Praze.“ Zapátral v počítači a na plátně se objevila Hvězda smrti.

            „To je mi nějaký povědoný!“ křikl Mwamba, „sem nevěděl, že se Werewolf spojili s Impériem! Jestli je to pravda, musíme co nejrychleji najít Luka Skywalkera a jeho Rebely, aby nám pomohli!“ lidi se začali smát, ale Smith je okřikl.

            Konečně se na plátně objevila pankrácká pláň a na ní růžová budova, co sice byla vysoká, ale ne tolik, že by okolní budovy výrazně převyšovala.

            „Toto jsou pražské mrakodrapy,“ ukázal Sheldon laserovým ukazovátkem na plátno, „jak víme, Čechy nejsou příliš technicky či stavebně na výši…“ to už na něj přiletěla pantofle, hozená Novákem, „ale jsou to nenápadná země s velkým potenciálem, ano, děkuju pane Novák, že jste mi připomněl rovněž i čekou módu. Našel jsem i nějaké nesrovnalosti ve financování budovy a obávám se, že jde skutečně o nějaký podraz.“ V sále se ozval ruch a znepokojivý šum.

            „Zjistil jsem, že otevření hotelu je plánováné už za dva dny.“ Hook vstal.

            „Je to znepokojivé,“ přikývl, „to tedy ano. Dobrý postřeh, Sheldone. Navrhuji to prošetřit. Pošlu Sheparda, Stracatellu, Ravena Wingse, Morte Brancu, Mwambu, Stoličnýho a Pepu Nováka. Herr Schnitzel, vy budete řidič a pilot. Sheldone, vy pojedete taky, budeme mít na starosti veškerou techniku.“

            „Proč posíláte tolik lidí?“ zeptal se Smith, „stačilo by poslat jen tři…“

            „Na finance nehleďtě, kapitáne,“ odpověděl Hook, „můj instinkt mi napovídá, že se stane něco strašného. A je třeba těch nejlepších…“

            „Já jsem nejlepší?!“ zvolal nevěřícně a nadšeně Mwamba, „právě jste řekl, že je potřeba těch nejlepších, takže teda i mě!“

            „Ano, je potřeba někoho, kdo by dělal návnadu,“ odpověděl Sheldon, „a to ti určitě půjde.“ Mwamba na něj vyplázl jazyk a zatvářil se uraženě.

            „Takže jsme domluvení. Běžte si odpočinout, a zítra ráno vyrážíte směr Praha.“

Ozvalo se šoupání židlí, jak všichni vstávali, Sheldon vypínal počítač a projektor. Jegor vykládal, že v Čechách mají vodku sice mizernou, zato je tam dobrá slivovice, Pepa se těšil, že se podívá do rodného města, Stella se odebrala s Ashleym seřizovat zbraně, Mwamba prohlásil, že si jde lehnout, než si z něj zase všichni budou dělat legraci. Hans se odebral do Schnitzelmobilu, tedy speciálně upraveného offroadu, který byl takovou mobilní základnou, plus na sedadle spolujezdce měl Sheldon menší počítačovou pracovnu. Morte Branca se rozhodla, že si taky odpočine.

            Kráčela chodbou do svého pokoje. Pak se věci začali dít takovým tím klišoidním způsobem. Morte si to zhusta vykračovala, jenže blbě odbočila a spletla si dveře. Otevřela je, a v domnění, že jde do svého pokoje, vešla do Ravenovy ložnice.

            „Sakra, kdo mi sem na zdi pověsil všechny ty zbraně?“ divila se, „vypadá to vážně divně… hups…“ všimla si Ravena. Vyšel z koupelny, a neměl na sobě nic jiného, než kalhoty a masku. Morte zírala na jeho vypracované tělo.

            „Teda! Máš jizev skoro jako já!“ pokývala uznale hlavou, „jen ten tvar je lepší, ty boule a tak, to já nemám. No, takt o abych radši šla, že jo…“ chtěla odejít, ale Raven jí zastavil. Jemně jí chytl za ruku a zavřel dveře. Morte se zatočila hlava, ale bylo to příjemné.

            „Myslíš, že… eh…“ chtěla něco říct, ale nedostávalo se jí slov. Cítila Ravenovu blízkost, vzrušení, něco, co doposud necítila… objala ho. Pevně. On jí taky a Morte chtěla, aby jí nikdy nepustil.

            „Ravene…“ zvedla hlavu. Jemně mu stáhla maku z pusy a políbila ho. Polibek trval přibližně minutu.     

            „Nevadí, když…“ Raven si pomalu stáhl celou masku. Ať vypadal, jak chtěl, pro Morte to bylo to nejhezčí, co v životě viděla. V objetí došli k posteli.

            Noc byla nádherná.

 

Další den už tak ne