Osoby, stručná charakteristika

 

Ten hrozný

    Sám sebe by nikdy nenazval "Hrozný". Ale ani "Hodný". "Hrozný" mu říká Calamity Jane, protože ji přijde hrozné, že si říká „Bezejmenný Shane", moc toho nenamluví a je celkově, takový divný... prostě hrozný. Ale v jádru není zlý, dalo by se říct, že je docela i klaďas. Vzhledově je hezký - vysoký, urostlý, světlovlasý... takže ve finále zase tak hrozný nebude. Mezi jeho zájmy patří jezdění po Velkých pláních sem tam a kouření doutníků. Obléká se nedbale elegantně a nosí klobouk.

Ten zlý

    Peter Potter. Bývalý zpěvák ve sboru, kterému ovšem hráblo, a dal se na scestí. Touží po penězích, pokladech a zlatu, ačkoli sám pořádně neví, co by s tím dělal, protože v první řadě rád zabíjí lidi a mučí je. Je obklopen partičkou tří desperátů, které akorát tak využívá. Je skutečně zlý. Rád podplácí lidi a z ostatních si dělá sluhy nebo kompars. Jeho zájmy jsou zpěv, okrádání ostaních a intrikování. Má zlaté zuby a oblečení volí poholdné a léžérní.

 
Ten otravný

    No, Jane musí uznat, že ten "Otravný" je vlastně její nejbližší člověk. Ranger Herrman Granger, její vlastní strýc. No... vcelku, otravný je. Je postarší, asi tak k šedesátce, neustále říká „u všech namazaných chlebů!", zamlada byl velmi výstřední a představoval se jako „Stopař Ohař, nejslavnější a nejúžasnější stopař na Západě".  Založil Spolek Stopařů a snaží se vnést mezi bělochy a indiány mír, ale jak víme, nejde to zrovna snadno.  Má rád žertíky, ohňostroje a přátelí se s různými podivíny. Obléká se tak, že vypadá jako nějaký lesní muž, protože se rád vyskytuje v lesích.

 
Calamity Jane

    Naší hlavní postavě je něco přes dvacet. Asi tak dvacet pět. Sama sebe označuje jako docela hezkou, líbí se jí její dlouhé blond vlasy, ale už ne tak ustupující brada a zadek jí taky přijde, že má velký... no, každopádně, je to dobrodružka, která neměla zrovna snadný život, ale vždycky se jí nějak povede vybruslit. Nevýhoda je, že je to jediná „žena v sedle" na Západě, takže jí znají snad úplně všichni a je těžké pracovat v utajení.  Ráda zažívá dobrodružstí, líbí se jí  pěkní muži a ráda šije. Nosí korzety, přiléhavé kalhoty, pokud možno v černých nebo červených barvách.  Kloboukům moc neholduje, radši nosí kapuce.