11) Adios

     Co dodat. Příběh je u konce. Přivítali jsme se s ostatními, šli se najíst, já vyprávěla Palpatinovi, co všechno jsem zažila a viděla, a taky to, že ten Maul asi nebude mrtvý a že navrhuji, ať to tam prohledají, protože stát se může cokoli. Pak mi řekli, že to tam prohledali a Maul tam nikde není. No, to nezní dobře, ale co už. Nebudu kazit náladu a budu vykládat, že jsem ho zabila a i Palpatinovi jsem povrdila, že je stopro mrtvý. A taky jem dodala, že jeho šéf z toho nebude mít radost, a že kdyby tu teďka ten šéf byl, tak bych se mu vysmála.
    "řekla bych, že je uplný tupec a neumí ani vycvičit týpka! Vy byste mu řeknul co?"
    "Že je... že je neprostý... naprostý... no, že i gungana by vycvičil líp."
    "joo! gungani jsou schopnější než šéf!"
    "Moje slova!" Tak jsme se radovali a posmívali na šéfův účet a Palpatine si to očividně užíval. No... Pak nás zavolali, že bude pohřeb, tak jsme tam šli.

            Na kremaci jsem zaslechla rozhovor Mace Windu a Yody. Že prý to byl Sith, ale že sithové jsou vždy dva – mistr a učedník. Zapojila jsem se do hovoru, ještě s Palpatinem.
     "byl to učedník, protože přes hologram mluvil se šéfem."
    "No ano, vy jste byla na jeho lodi!" Došlo Maceovi, "a víte, jak šéf vypadal?"
    "Hm, do tváře jsem neviděla,ale věkově byl asi tady jako kancléř, měl černý háv a vypadal jako člověk. Hm... řekla bych, že by to byl kancléř, ale připadal mi neschopný. Ten šéf, ne kancléř."
    "Oh ano," smál se Palpatine, "ve volném čase dělám šéfa sithům!"
  
„Jak vy to děláte,“ usmíval se Mace, „i na pohřbu sršíte vtipem!“
  
„Já myslím, si, že Qui-Gon rád by byl, že na pohřbu jeho žertuje se!“ přisadil si Yoda. Takže to zase taková tragédie nebyla. Pokud teda Palpatine není šéf,a le já jsem přesvědčená, že není.

     Ulice Theedu teď byly slavnostně nazdobené. Gunganské trubky a bubny vesele vyhrávali, lidi se smáli. Na schodech u paláce jsme stáli já, Padmé, Sabé, Panaka, Anakin, Obi-Wan, Bibble, Palpatine a pár dalších. Padmé vypadala v bílých zářících šatech fakt jako anděl, Anakin-bratr měl jedijský stejnokroj a copánek, a já jsem se oděla do černé. Mě se černá líbí. Zeštíhluje.
  
Boss Nass si od Padmé vzal nějakou svítící kouli, Jar Jar spadnul ze schodů, no prostě byla ohromná legrace. Pak byl mejdan, byl tam i Obi-Wan, a ráno jsem se přistihla, že vedle mě v posteli někdo spí a že je to Obi. Posbírala jsem oblečení a radši odešla pryč.

V dalších dnech jsem přemýšlela o tom, že bych se pokusila zjistit, kdo vlastně jsem. Zašla jsem s tím za Palpatinem. Chvíli byl smutný, myslel si, že tam zůstanu a budu žít u něj a cvičit se na jeho hlavní ochranku, ale pak souhlasil. Nechal mi vypravit malou loď a pak byla párty na rozloučení. Byli tam všichni - Padmé, Palpatine, Anakin, Obi, Boss Nass, Jar Jar, R2 a pár dalších. Zkrátka pařba. NO.. abych to neprotahovala. Vlezla jsem si do lodi, nastartovala (měla jsem mluvící manuál jak na to) a vydala jsem se na cestu.

    neletěla jsem dlouho. V temném vesmíru jsem zničeho nic byla vcucnutá do černé díry. Nebylo to moc příjemné, měla jsem dojem, že jsem se roztáhla apak smrskla, do toho všude zářilo modré světlo. Pak to prudce vybuchlo, já jsem ječela... a pak jsem ztratila vědomí.
   

Probrala jsem se na zemi. byla studená. KOlem šuměly stromy a mě bolela hlava.
    "Sakra.. co se to stalo? Je to... divný... jau..." sáhla jsem si na čelo. tekla mi krev.
    "no nazdar." podívala jsem se na sráz. Keře vypadaly, jako by se tam prohnalo stádo hrochů. No ano. Spadla jsem ze stráně a natloukla si. Mezi tím jsem usnula a měla divný sen, že jsem.. že jsem ve Star wars? No, proč ne. Alespoň to bylo zajímavé.
    Ulomila jsem si větev, co se povalovala opodál, vstala jsem a opřela jsem se o ní. bolel mě celý člvoěk. To bude zajímavé, musím najít cestu zpátky do chalupy a pak si odpočinu. A jesli mi bude stále blbě, zavolám doktorce. No... takové věci se stávají, ale aspon jsem si ten pád, teda to, co následovalo, užila.
    tak jsem se vydala domů a doufala, že mě cestou nepřepadne nějaký sith, droid nebo C3Po. Protože ten mě strašně štval, a to jsem ho viděla jen chvilku. Doufám, že se s ním nikdy nesetkám.

 

KONEC (no, asi)