10) grande finale

      „Joo! Motor y naskočily!“ zaradoval se Anakin. Navíc šlo střílet. Tak se parádně trefoval do robotů. Jenže mu ujela ruka a střely minuly cíl, a letěly někam dozadu. Strefily hydrant a voda začala stříkat. Jak tak stříkala, všechno začalo kolem sršet a vybuchovat. Anakin, co vodu viděl za celý život jen v malém množství (nepočítám- li vyplavenou Qui-Gonovu  koupelnu na Coruscantu a jezero Gunganů, voda ho furt fascinovala) ale když to tam pak najednou začalo hořet, pronesl: „Myslím, že je čas vypadnout. Adioooos!“ frnkl ven a bylo to za vteřinu dvanáct. Plameny ho trochu olízly, ale zvládl to. Vyletěl ven, a ve vysílačce slyšel, jak se ostatní radují. Ano, nepřátelská loď vybuchovala a jako ohňostroj podmalovávala slavnostní náladu.

     V reaktoru tak veselo nebylo. Dveře se zase otevřely, a Qui-Gon prudce vstal. Já ale tak rychlá nebyla, a poslední dveře nestačila proběhnout. S nosem nalepeným na dveře jsem civěla, jak ty dva bojují u tavicí šachty. Obi byl o dveře přede mnou.
    Maul si hvízdal, vesele baletil a Qui-Gon se sotva vlekl. Těžce odrážel jeho rány a čekal, až se dveře zase otevřou. Ale ty se neotevírali – Maul je asi nějak ovládal.
A pak se to stalo. Qui-Gon se na zlomek vteřiny nesoustředil, Maul toho využil, vyrazil mu meč z ruky a probodl ho.
  
„Néééééééééééééééééééééééééé!!! Éééééééé!“ ječeli jsme a já jsem se rozbrečela se. Qui-Gon, můj  oblíbený jedi, byl mrtev. Padl na zem a já závojem slz viděla, jak se Maul raduje a chystá se na mě a Obiho.

     Bitevní pole Gunganů. Droidi ve skupinkách se chystali zajatce popravit. Když tu najednou „bzzzzzt!“ a všichni droidi jako by usnuli.
    „Co oni to dělají?“ zeptal se Jar Jar a čekal, že někdo odpoví. Místo toho další Gungan strčil do jednoho droida a ten spadl. Ostatní ho následovali, strkali do droidů a hopsali po poli.

     Sith přecházel za zábranou a já sledovala každý jeho pohyb. Vytasila jsem vibromeč, držela ho jako prase kost a čele mi perlil pot. Teď není čas na brekot. Jen mě štvaly ty nudle, a musela jsem se před Maulem potupně vysmrkat. Čistila jsem si nos, a zírala na něj. On na mě, pobaveně se usmíval a věděl že mě konečně vyřídí a Obiho taky. Obi byl už docela zdrchaný.
  
Když jsem dosmrkala, tak mám blbý zvyk – vždy kapesník rozevřu a kouknu se do něj. Všem lidem, co to vidí, se dělá zle. Taktéž i Maulovi. Studovala jsem nudle, a on dělal schválně nahlas zvuky, jako že zvrací. Bavili jsme se skvěle, ale to už se zábrany rozevřely. Hodila jsem po něm kapesníkem a přistál mu na obličej tou stranou, kde byly nudle.
  
„Bléééééé!“ zařval a strhl ho z obličeje. Jednou rukou v rukavici utíral smrkance a druhou šermoval. Byl fakt dobrý. Obi odrážel jeho útoky a já se snažila vyhábat jim oběma.
  
Jenže Obiho poháněl vztek– během toho, jak jsem uhýbala a házela modré výboje, se Obimu povedlo Maulův meč přeseknout. Mě to překvapilo Maulův meč byl rozpůlen. Přistála jsem na zemi. On nevěřícně zíral na meč a Obi taky, ale ztratil koncentraci, tak ho Maul skopnul dolů. Pak jeho meč.
    "Ale né!" zvolala jsem. Maul zvedl jednu ruku, a začal mě škrtit. Cítila jsem, jak mě zvedl ze země.
  
„Teď tě mám!“ pronesl a zlověstně se šklebil Vyprostila jsem ruku a zamávala s ní před obličejem.
    „Blee, smrdí t.. chrr...i z pusy, čím si čistíš zuby?“

    
„Hadříkem. Takm a teď..."
    „Hadříkem?"
   
„No, jasně... "
    "Teď mě zabiješ, co?"
    "ne, šéf si přeje s tebou mluvit."
    "tak...chrr... ať mluví... chrr.. ale rychle, todle... chhh... dlouho nevydr....!"
    "ne teď. U nás, doma."
    "uch... celou dobu.. chrr.. mě budeš škrrtit..?"
    "Co?" nechápal, "ne, já prostě.. hele... nech toho už, pokaždý mě vyvedeš z míry a já něco zvořu! Ne! Jistě tě chce jako novýho učedníka, no a tak tě zabiju, a budu dělat, že jsem tě nepotkal a že jsi umřela sama od sebe... jo, to by šlo."
    "chrr.. kariéristo..."
    "en garde!" zvolal najednou Obi. Vyskočil ven z jámy, popadl Maulův meč. Maul mě pustil. Spadla jsem na zem a natloukla si.
    "Obi! Myslela jsem si, že jsi mrtvý!" zaradovala jsem se.
    "No to ne!" nakrknul se Maul a otočil se k němu.
    "teď!" zařval Obi. já nevěděla, co mám udělat, tak jsem udělala, to co umím: Pálila jsem po Maulovi modrou kouli. Ta ho zasáhla a on to nečekal, lekl se, a Obi sek! A roseknul ho vejpůl.
    "ježkovy zraky!" vstala jsem z podlahy.
    "Do... prdele..." sípal Maul. Pomalu padal do jámy... a padal... a padal..
    "Já se vrátím!" zařval nakonec. Pak zmizel v jámě a my doufali, že je mrtvej, ale nemohli jsme si to ověřit, protože jsme neviděli, jak zemřel.
    "Dobrá práce!" Kývla jsem.
    "Skvělý!" souhlasil Obi.
    "jsme machři!"
    "Až na půdu!"
    "joo!"
    "Jediové vedou!" Plácali jsme si.
    "chrrr.." ozvalo se z podlahy.
    "Qui-Gon!" křikli jsme na sebe a hnali se za umírajícím přítelem.

   „Kónečné vás královno mámé!“ zaradoval se Gunray, když byla Padmé a její družina předvedeni před místokrále a poskoka, „téď neúniknété!“
  
„Ruce vzhůru, místokráli!“ ozvalo se najednou ode dveří. Sabé a její garda!
  
„Támtů chytněte! Tádle je falešná.“ Všichni se rozeběhli za Sabé a Padmé využila frmolu, doběhla k trůnu a otevřela tajný kryt.
  
„Kapitáne, aport!“ hodila mu blaster.
  
„Zablokujte dveře!“ poručila dalšímu. Ten stiskl tlačítko a dveře se pomaloučku zavíraly.
    „A teď si, místokráli, promluvíme o smlouvě!“ pravila Padmé krvelačně. Gunray a poskok se vzdali.


  
„Qui-Gone!“ skočila jsem k němu a vzala jeho obličej do dlaní, „Je mrtvej! Zabili jsme ho! Bylo to epicky brutální! škoda že jsi to neviděl!"
  
„To je – hhh – dobře. Já… já umírám, každý jednou splyne se Silou… za předpokladu, že jsi jedi.“
   "já nevím co jsem ale asi se zase jen tak rozplynu."
    "Ne, ještě cás uzdravíme mistře!" snažil se Obi.
    "Kdepak. Můj čas nastal. Vedl sis.. dobře... Oba jste si... vedli dobře..." zavřel oči. My jsme se objali a začali strašně nahlas brečet. Popadla jsem kapesník, co se válel opodál a azse se vysmrkala.
  
„Heeej hoooou! Tůůůůů!“ ozval se najednou veselý výkřik a zatroubení. My zvedli překvapeně oči. Byl tam Qui-Gonův duch s trumpetkou a žertovnou čepičkou.
  
„Co to kurva je???“nechápu.
  
„Ale, jen jsem splynul se silou, a todle je asi dárek a drink na uvítanou!“ v druhé ruce měl sklenku čehosi.
  
„Hmmm, takže teď jdeš na mejdan?“ zeptal se Obi.
  
„Jo, jdu. Škoda, že nemůžete jít se mnou. No, myslím, že se ještě udivíme. Tak já jdu na uvítací párty mezi jedi-duchy."
     Tak jsme se rozloučili. Obi zprovoznil mobil a zavolal ochrance, ať nám pomůžou s uklidem u silových polí. Pak jsme seděli a čekali, až ostatní přijdou. No, bude to mazec.

 

jede se do zcela jistě epického finále